DALŠÍ VIDEOTVORBA

Prezentační film o činnosti Památníku Lidice ve znakovém jazyce

Zhlédněte propagační video o činnosti Památníku Lidice, příspěvkové organizace Ministerstva kultury ČR, ve znakovém jazyce. Jedná se jeden z prvních kroků přiblížení instituce neslyšícím a nedoslýchavým. Děkujeme za spolupráci Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR.

Prezentační film o činnosti Památníku Lidice

Hledáte tip na výlet za historií, stavební a krajinnou architekturou, největším růžovým sadem ve střední Evropě a hodnotným uměním, které se vás dotkne u srdce? Navíc s programem pro děti? Přijďte do Památníku Lidice a zažijte zde den plný zajímavých postřehů a překvapení. Těšíme se na vás!

Ves lidí

V roce 2023 vznikl v dílně Památníku Lidice poutavý dokumentární film režiséra Jiřího Studničky s názvem Ves lidí. Poznejte historické okolnosti, které vedly k vypálení Lidic, pozastavte se nad příběhy obětí lidické tragédie a získejte relevantní informace o pomstě německých nacistů na českém národu. Dokumentární film je vhodný i jako podklad pro výuku na II. stupni základních škol a na středních školách.

Ležáky. Příběh odvahy

U příležitosti 80. výročí ležácké tragédie vznikl v roce 2022 v dílně Památníku Lidice dokumentární film scénáristy Eduarda Stehlíka a režiséra Jiřího Studničky, který mapuje události vedoucí k vyhlazení osady Ležáky a zabývá se konkrétními osudy jejích obyvatel. Dokumentární film je vhodný i jako podklad pro výuku na II. stupni základních škol a na středních školách.

Prezentační video Památníku Ležáky

Navštivte Památník Ležáky na Chrudimsku, poznejte příběh hrdinství obyvatel této kamenické osady, kterou vyhladili němečtí nacisté 24. června 1942.